Реєстратура (061) ‎286-21-12

У планах обласної влади придбати для онкодиспансеру обладнання, як в Ізраїлі

Голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль під час візиту до Мелітополя поділився амбітними планами щодо оснащення обласного онкодиспансеру. Серед пріоритетів придбання обладнання, яке використовується в ізраїльських  лікарнях.

Тема придбання дорогого лінійного прискорювача для проведення променевої терапії вже піднімалася під час представлення нового директора Запорізької обласної клінічного онкологічного диспансеру в кінці травня. Сьогодні про це знову заговорив голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль, відповідаючи на питання кореспондента “Індустріалки”, про перспективи добудови будівлі медустанови онкологічного профілю в Мелітополі.

– Цього року в обласному бюджеті передбачена сума в 1,9 мільйонів гривень на підведення комунікацій до будівлі, а також 1,3 мільйона гривень на його підключення до електропостачання, – зазначив Костянтин Іванович. – Безумовно, плани доробити ваш онкоцентр є, але є і прагнення придбати обладнання, аналогів якому немає в Україні, зокрема яке активно використовується в Ізраїлі, для диспансеру в Запоріжжі.

Ми розуміємо, що не всі жителі області можуть собі дозволити поїздки на лікування за кордон, тому повинні їм надати таку можливість на території нашої області. Тим більше, що у нас в регіоні складна ситуація з онкозахворюваннями. Але так як крім покупки лінійного прискорювача необхідно виконати і будівельні роботи, мова про “бункера” з товщиною стін 2,5 метра і захисними екранами, на весь проект буде потрібно близько 80 мільйонів гривень. Якщо у нас вийде зібрати таку суму, то будемо планувати здійснити задумане в майбутньому році.